מאמרים ושיתופים

שיתופים

על חלום שחלמתי ומסר חשוב שהוא מבקש להביא
קצת מהמסע האישי שלי


מאמרים

דימוי מאחד ותרומתו לתהליך טיפולי בגישת ההתמקדות

מאת גליה פורת וליאורה בר-נתן, פבואר 20

"בלב ההתמקדות - שיטת "התמקדות" כשער גישה לעולם הרוח ולחירות פנימית

מאת ג'נט פלג, יניואר 2013

זהו מאמר המאחד בין "התמקדות" והבנות מתוך עולם האנתרופוסופיה. להלן ציטוט על אנתרופוסופיה מתוך ויקיפדיה, עבור מי שלא מכיר,כיוון שבמאמר אין פירוט על כך:

"אנתרופוסופיה- מיוונית: "אנתרופוס"- אדם, "סופיה" - חוכמה) היא תורה רוחנית שפיתח וגיבש רודולוף שטיינר בתקופה שבין שלהי המאה ה-19 לאמצע שנות העשרים של המאה העשרים. האנתרופוסופיה מנסה להסביר את עולם הרוח והתתנהלות הבריאה, ופונה להבנה של האדם כדי שחזרתו לרוח תהיה מתוך בחירה ומודעת ו"הבנה של העולמות העליונים". היא נוגעת בתחומים רבים, החל מתורת הנסתר והדרך לידע האדם על פיה, דרך פסיכולוגיה, דתות, חינוך, חקלאות, ביולוגיה, וכלה באדריכלות ובהגות בתחום המשטר המדיני".

פק"ל למצבים מלחיצים- להבין כיצד גופנו מגיב בזמני לחץ ולדעת מה יכול לעזור לנו לאזן מחדש את הגוף, ג'נט פלג

"סליחה, אפשר להנמיך את הווליום?- ג'נט פלג, מרץ 2015. זהו מאמר, השופך אור על סוגי רגישויות שונים, מרגישות יתר, ועד מה שאפשר אולי לכנות מחסום רגישות, והמזמין לחלום ביחד לכמה רגעים את האפשרות לחיות בחברה יותר רגישה, המכבדת את "המרחבים" השונים.

איזון בין העולם הפנימי והחיצוני- ג'נט פלג, מאי 2016. יסודות הגישה הרב ממדית להתמקדות, העושה שילוב בין אינטליגנציה חיובית, התמקדות ועולם הרוח. המאמר מיועד לאנשים עם רקע בהתמקדות